En İyi Aşk Filmleri – Sevgiliyle İzlenecek Filmler

98 Görüntülenme

Aşk filmleri, seveni çok olduğu kadar bir o kadar da sevmeyeni olan bir tür olarak anılıyor. Ancak, bugün ki yazımız da romantik film sevmeyen kişilerin de ilgisini çekebilecek olan, izlediğinize pişman olmayacağınız tüm zamanların en iyi aşk filmlerini listeliyoruz.  Genel olarak film sektörü yıllardır değişim içinde, doğal olarak aşk filmleri de bu değişime maruz kalıyor. Eskiden çekilmiş filmlerle günümüzde çekilen aşk filmlerinin bazı kısımları farklı olsa da aynı temayı görüyor ve aynı duyguları hissedebiliyoruz. Birçok izleyici tarafından beğenilmiş ve oylanmış olan geçmişten günümüze çekilmiş olan en iyi aşk filmleri listesi ise şöyle:

en iyi aşk filmleri beni unutma

5- Beni Unutma – Remember Me (2010)

Tyler, bazı nedenlerden dolayı ailesi ile arası bozuk olan bir gençtir. İlk başlarda aşka inancı olmayan Tyler, Ally adlı kızla tanıştıktan sonra duygularını kontrol edememeye başlar ve Ally ile olan aşkı başlar. Ancak iki gencin birbirinden sakladıkları bazı sırlar vardır. Bu sırlar ortaya çıkmaya başlar ve ilişkilerinde de bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu sırlar nedeniyle de ilişkileri bozulmaya başlar. 

aşk filmleri hayalet

4- Hayalet – Ghost (1990)

Molly ve Sam birbirine çok âşık olan iki gençtir. İlişkileri de çok iyi ilerlerken Sam ölür. Sam öldükten sonra ruhu vücudundan ayrılır ve diğer yaşamı keşfetmeye başlar. Molly’de, Sam öldüğü için çok acı çekiyordur. Sam, öldükten sonra ruhu ile Molly’yi korumak ve kendini öldürenleri bulmak için çalışmaya başlar. Gizemli bir aşk filmi olan Hayalet çıktığı yılda çok ilgi görmüştü.

aşk filmleri yasak ilişki

3- Yasak İlişki – The Bridges of Madison Country (1999)

Robert James’in romanında uyarlama bir film olan Yasak İlişki’de başrolleri usta oyuncu Cline Eastwood ve Meryl Streep paylaşıyor. Evli ve çocuklu bir kadın olan Francesca, Madison County’de sessiz sakin bir hayat sürdürmektedir. Bir gün fotoğraf sanatçısı Robert ile tanışan Francesca, Robert’e âşık olur. Francesca ve Robert’in ilişkisi başlar. Yasak ilişkileri devam ederken Francesca evliliğini sorgulamaya başlar.

en iyi aşk filmleri titanic
titanic

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR : Peru’da büyük deprem

2- Titanik – Titanic (1997)

Gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yapılan Titanik filmini duymayan yoktur. Filmin başrollerini Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio paylaşıyor.  1912 yılını anlatan filmde o zamanların en büyük gemisi olan Titanik’in batışı ve içindeki iki gencin aşk hikayesi anlatılıyor. Genç bir ressam olan Jack, bir süre Avrupa’da yaşadıktan sonra Amerika’ya dönmeye karar verir ve gemiye biner. Rose ise ailesi ve nişanlısı ile Amerika’ya giden genç bir kızdır. Gemide tanışan bu iki genç birbirleri ile yakınlaşmaya başlar ve aralarında bir aşk başlar. Aralarındaki aşk hızlı başladığı kadar hızlı da sona erecektir. Yolculuğun dördüncü günü Titanik, bir buzdağına çarpar ve batar. İki aşık genç olan Rose ve Jack ise gemiden kurtulmaya çalışır.

VE LİSTEMİZDEN BİR NUMARA

1- Not Defteri – The Notebook (2004)

The Notebook filmi, birçok izleyici tarafından tüm zamanların en iyi aşk filmi olarak görülüyor. Duke adlı yaşlı bir adam huzurevinde yaşamaktadır. Duke, huzurevinde bulduğu bir defteri okumaya başlar. Defterde bir aşk hikayesi yazılıdır. 1940 yılını anlatan hikâye de Seabrook Adası’na tatil için gelen Allie Hamilton isimli genç kız ile orada yaşayan Noah tanışır. Kısa sürede iki genç arasında güçlü bir aşk başlar. Aralarında sınıfsal ve toplumsal fark olmasına rağmen iki genç birbirine çok aşıktır ve bunlar onlar için sorun değildir. Ancak yakın zamanda başlayacak olan 2. Dünya Savaşı bu iki gencin aşkını tehlikeye sokacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.