IMEI Numarası Sorgulama- IMEI Sorgulama Telefon Bulma ✔️

imei numarasi sorgulama

Yeni bir telefon almayı düşünüyorsanız mutlaka o cihazın IMEI numarasına bakmalısınız.Telefonun orijinal olup olmadığını IMEI Numarası Sorgulama yaparak kolayca öğrenebilirsiniz.Farzedelim ki telefonunuz çalındı.Eğer cihazın IMEI numarasını biliyorsanız emniyeti yani polisi arayarak cihazı kolaylıkla kapattırabilirsiniz.Şimdi size cihazın IMEI numarasını en kolay yöntem ile nasıl öğreneceğinizi açıklayacağız.

IMEI Numarası Öğrenme ?

Her telefon her cihaz özel olarak üretilmektedir.Telefonunuzun seri numarası gibi de düşünebilirsiniz.Ayrıca her Türk vatandaşına verilen kimliği de burada örnek gösterebiliriz.Çünkü tamamen birbirinden bağımsız olan bu rakamlar tek bir cihaza veriliyor.Her telefonda eşşiz olan bu rakam grubunu öğrenebiliriz.

IMEI numaranızı kesinlikle ve kesinlikle başka biriyle paylaşmayın.

Ve bu cihazlara birbirinden farklı IMEI numaraları verilir.IMEI numarasını öğrenmenin birden fazla yolu vardır.Şimdi size bu yollardan bir kaçını göstereceğiz.

Telefondan IMEI Numarası Sorgulama ?

imei numarası sorgulama
IMEI numarası sorgulama

Şimdi sizlere çok basit bir yöntem olan Telefondan IMEI Numarası Sorgulama işlemini anlatacağım.Android’de de iPhone’de da bütün telefonlarda aynı yöntemle öğrenebilirsiniz.Şu şekilde yapılıyor.Hemen anlatalım.

  1. İlk öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Daha sonra Telefon Hakkında seçeneğine tıklayın.
  3. Sonra yapmamız gereken Durum Bilgisine tıklamak olacak.
  4. Şimdi de IMEI Bilgisi tıklıyoruz.

Açılan sayfada cihazınızın IMEI numarasına ulaşmış olacaksınız.İşte işlem bu kadar basit.?

Şimdi de numara tuşlayarak cihazınızın IMEI numarasına nasıl ulaşabileceğinizi göstereceğiz.

Numara Tuşlayarak IMEI Sorgulama ?

Numara Tuşlayarak IMEI Sorgulama
Numara Tuşlayarak IMEI Sorgulama 2022

Şimdi de sizlere bence IMEI numarası öğrenmenin en kolay yolu olan numara tuşlayarak IMEI Sorgulama işlemini anlatacağız.Hemen telefonumuzun arama ekranına geliyoruz.

  1. Hemen arama bölümüne geliyoruz.
  2. Arama ekranına şunları yazıyoruz.”*#06#” Daha sonra arama butonuna basıyoruz.
  3. Ve çıkan ekranda IMEI numaranızı göreceksiniz.
imei numarası öğrenme
imei numarası öğrenme

Tabii ki burada ki imei numarası eşşiz bir numara.Yani sadece sizin cihazına ait tanımlanmış sayılardır.

Telefon Kasasından IMEI Sorgulama – Öğrenme ?

Şimdi de sizlere bir çoğunuzun bilmediği telefon kasasından IMEI öğrenme adımını anlatacağız.Aslında bir çok cihazda bulunan bu numaraya erişim oldukça kolaydır.iPhone telefonların arka tarafında bulunan 15 haneli sayılar cihazınızın IMEI numarasıdır.Aynı zamanda Samsung cihazlarında da arka tarafta en aşağıda bulunan küçük harflerle yazılım 15 haneli sayılar da cihazınızın IMEI numarasıdır.

AYRICA TEKNOLOJİ KATEGORİSİNE DE GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

Telefon Kutusundan IMEI Sorgulama – Öğrenme ?

Telefon Kutusundan IMEI Öğrenme 2022
Telefon Kutusundan IMEI Öğrenme 2022

Günümüzde artık bir çok telefonun üzerinde bulunan sayılarla cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.Yeni bir cihaz almayı düşünüyorsanız cihazın arkasında bulunan numara ile kutuda yazan numaralara lütfen çok dikkat edin.Ve yukarıda bahsettiğimiz numaradan IMEI sorgulama adımını da yaparak cihazın orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Faturadan IMEI Öğrenme ?

Sıfır veya ikinci el alacağınız ürünün mutlaka faturasını isteyin.Böylelikle faturada bulunan IMEI numarasını sorgulatarak cihazın orijinal olup olmadığını anlayacaksınız.IMEI numarasını özel bir yere kaydetmenizi tavsiye ederim.Telefonunuz çalınır veya kaybolursa IMEI numarasını polise vererek polislerin işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

IMEI Numarası Sorgulama İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ?

Kaybolan telefonun IMEI numarası nasıl bulunur?

Kaybolan cihazınızın IMEI numarası satın aldığınız firmanın faturasında bulunur.iOS kullanıcısı iseniz iTunes üzerinden de IMEI numarasına erişebilirsiniz.

IMEI numarası nerede yazar?

IMEI numarası telefonunuzun arka kasasında yer alır.Bir diğer yöntem ise telefon kutusunun üzerinde bulunan sayılar.

IMEI kaydı kaç TL?

Eğer cihazınızı yurt dışından aldıysanız mutlaka IMEI kaydı yaptırmalısınız.IMEI harç kaydı 4 Ekim 2022 itibariyle 2732 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir