Instagram Keşfete Düşme – Kesin Çözüm ❤️

instagram keşfete düşme

Instagram’da keşfete düşmenin birden fazla yolu var.Şimdi size Instagram keşfete düşme taktiklerinden bahsedeceğiz.Öncelikle sağlam bir profiliniz olması gerekiyor.Sağlamdan kastımız popülaritesi oldukça yüksek olmalı.Eğer hesabınız yeni ise bu süreç biraz zaman alacaktır.Bazı kullanıcılar instagram takipçi hilesi taktiğini kullanarak hesabının popülerliğini arttırmaya çalışıyor.Bu hem mantıklı hem de biraz riskli iş.Neden riskli diye soracak olursanız hile ile hesabınızı tehlikeye atmış olursunuz.

Instagram keşfete düşmek için şimdi sizlere bu taktikleri anlatacağız.

Instagramda Keşfete düşmek için ne yapmak lazım??

instagram keşfete düşme

Kullanıcıların en çok merak ettiği ise “Instagramda keşfete düşmek için ne yapmak lazım?”.Instagram’ın algoritmasını çözdüğünüz zaman inanın Instagram’da keşfete düşmek ne kadar kolaymış diyeceksiniz.Bunun için mümkünse her kategoriden her farklı platformdan içerik üretmeye çalışın.Konusu ne olursa olsun farklılık daima iyidir.Şimdi size adım adım Instagram keşfete düşme olayını anlatacağız.

Takipçi Sayınızı Arttırın

instagram keşfete düşme takipçi

Öncelikle makalemizin girişinde de belirttiğimiz gibi takipçi sayınızı arttırmanın yollarını arayın.Bunun için ücretli takipçi satan siteler var.Takipçi satın al işlemini yaparak takipçi sayınızı arttırabileceksiniz.

Etiketleri Etkili Kullanın

instagram hashtag kullanımı

Instagram’da keşfete düşmek için bir diğer taktik ise etiketleri iyi kullanmanız.

 • Etkili hashtag kullanarak instagramda keşfete düşebilirsiniz.

Bunun için size makalenin devamında bir kaç tane hashtag örneği vereceğiz.Eğer gönderiyle alakasız hashtag kullanırsanız muhtemelen o gönderiniz keşfete düşmeyecektir.Kullandığınız etiketler kesinlikle uzun olmamalı.Instagram bunu spam olarak algılayıp hesabınızı askıya alabilir.Buna çok dikkat edelim.

Mümkünse gündemi yakından takip edin.Nedeni ise;

 • Gündem de hangi konu ön planda ise o konunun etiketini girin.
 • Popüler etiket kullanmaya özen gösterir.Bu sizin profilinizi ön plana çıkarır.

Keşfete düşmek istiyorsanız etiketleri etkili kullanın.

Video İçerik Paylaşmaya Özen Gösterin

instagram keşfede düşme video

Görsel kullanmaktan ziyade video içerikler ile Instagram’da ön plana çıkarabilirsiniz.Çünkü Instagram görsel içeriklere nazaran video içeriklere daha çok önem veriyor.Özellikle videonuz uzunsa ve video sonuna kadar izleniyorsa keşfete çıkma oranınız daha yüksek.İşte bu yüzden video içerik paylaşamaya özen gösterin.

Açıklamaları Etkili Kullanın

instagram keşfete düşme açıklamalar

Instagram’da keşfete düşmek için açıklamaları etkili kullanın.Rastgele girilmiş bir açıklama ile Instagram’da keşfete düşme oranınız çok düşük.Açıklamaları girerken sakın ola hashtagleri çok yoğun kullanmayın.

Gönderilerinizin Kaydedilmesini Sağlayın

İnsanların daha sonra tekrar tekrar bakması için mutlaka gönderilerinizin kaydedilmesini sağlayın.İnsanların unutmayacağı bir gönderi hazırlayın.

Dikkat Çeken Paylaşımlar

dikkat çeken paylaşım

İnsanlar ilgi çekici içeriklere bayılırlar.Bu yüzden dikkat çeken paylaşımlar yapmaya da özen gösterin.Öyle içerikler paylaşın ki insanlar içeriğinizi diğer insanlara göstermek için heveslensin.

Güncel İçerikler Paylaşın

instagram keşfete düşme güncel içerikler

Instagram’da keşfete düşmek için gündemi yakından takip edin ve güncel içerikler paylaşın.Güncel içerikler paylaşmak Instagram’da daima sizi bir adım ileri taşır.

Konum Paylaşarak Keşfete Düşme

instagram konum paylaşma

Seyahat ederek video içerikler paylaşıyorsanız mutlaka seyahat ettiğiniz yerlerin konumunu paylaşın.İnsanlar konum ararken sizin içeriğinizde paylaştığınız konum ile sizin videonuzu görüntüleyebilir.Bu da oldukça etkili bir yöntemdir.Konum paylaşarak keşfete düşme taktiğini de kullanabilirsiniz.

Kaliteli Yorum Yap

instagram keşfete düşme yorum

Instagram gönderilerinizde yaptığınız yorumlara da dikkat eder.Bu yüzden gönderilerine kaliteli yorum yap.Daha sonra bu yorumu başa sabitleyebilirsin.Yorum yaparken spam yapmamaya da çok dikkat edin.

Tiktok Videoları Paylaşın

tiktok video paylaşımı

Günümüzde tiktok oldukça fazla popüler olmaya başladı.Instagram’da bulunmayan tiktok videoları paylaşın ve hashtagleri doğru kullanın.O videonun bir anda keşfete düşme gibi bir şansı var.Ama seçtiğiniz video dikkat çekici olması gerekiyor.

Hesabınızla Çok Oynamayın

instagram hesap ayarları

Burada anlatmak istediğimiz instagram hesabınızın kullanıcı adınızı profil resminizi sürekli değiştirmeyin.Emin olun bu sizi instagramda keşfete düşme konusunda geri plana atar.Bu yüzden hesabınızla çok oynamayın.

Sevilen Şarkıları Kullanın

instagram keşfete düşme sevilen şarkılar

Favori şarkıları kullanarak da instagram keşfete düşme taktiğini uygulayabilirsiniz.Bunun için videolarınızda sevilen şarkıları kullanın.

Sticker Kullanımı

instagram keşfete düşme sticker

Instagramda hikayeleriniz ile keşfete düşmek istiyorsanız sticker kullanmak sizin faydanıza olacaktır.Etkili sticker kullanımı ile sizde keşfete düşebilirsiniz.

Kaliteli Gönderi Hazırlayın

instagram kaliteli gönderi hazırlama

Keşfete düşmek istiyorsanız kaliteli gönderi hazırlayın.Instagram kaliteli gönderilere her zaman önem verir.Kaliteli gönderi hazırlayarak keşfete düşme şansınız da artıyor.

Paylaşım Saatine Dikkat Edin

instagram keşfet saatleri

Instagram algoritmasını iyice çözenler bilir ki bazı saatlerde attığınız videoların keşfete düşme oranı daha yüksek.O yüzden paylaşım saatine dikkat edin.

Peki instagram keşfet saatleri hangi saatler?

Instagram Keşfet Saatleri ?

İlk duyduğumuzda kulağa biraz şaşırtıcı geliyor.Ama Instagram keşfet saatleri ile siz de gönderilerinizi bu saatlerde paylaşarak keşfete düşebileceksiniz.İnanmayacaksınız ama bu saatlerde yapılan paylaşımlar bile etkileşimlerinizi fazlasıyla arttırıyor.Instagram keşfet saatlerinin hesabınıza çok fazla faydası var.İçerikleriniz kaliteli ise ve bu saatlerde paylaşım yapıyorsanız keşfete düşme oranınız oldukça yüksek olacaktır.Bazen içeriklerinizi kalite olabilir.Fakat keşfete düşmeyebilirsiniz.İşte burada Instagram keşfet saatleri mantığına çok dikkat etmemiz gerekiyor.Şimdi geçelim Instagram keşfete düşme saatlerine.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : İnstagram Gizli Hesap Görme [Çalışıyor] ✔️

Instagram Keşfete Düşme Saatleri ?

Instagram keşfete düşme saatleri konu içeriğini dikkatlice okursanız emin olun keşfete düşme oranınız %60 ila %70 artış gösterecektir.Öncelikle şunu net olarak belirtelim ki gece 12’den sonra yapılan paylaşımlar ile instagramda keşfete düşemezsiniz.Nedenine gelecek olursak gece 12’den sonra Instagram’ı aktif olarak kullanan kitle sayıcı oldukça az.İnsanların en aktif olduğu süre ise akşam 7.30 ila 8.30 arası.Bunun için size tavsiyem gönderilerinizi bu saat aralığında paylaşmaya özen gösterin.

Bir diğer konu ise instagram keşfet etiketleri kullanarak gerçekten keşfete düşebilir miyiz?

Instagram Keşfet Etiketleri ❤️

Kullanıcıların aklında ki bir diğer soru ise Instagram keşfet etiketleri ile keşfete nasıl düşebilirim? Doğru hashtag kullanımı ile sizde Instagram’da keşfete düşebilirsiniz.Ama gönderilerinizin kaliteli olmasına önem verin.

Peki doğru keşfet etiketleri nasıl bulunur?

Instagram Keşfete Düşme Etiketleri️️ #

instagram keşfete düşme doğru hashtag

Şimdi size %100 işe yarayan Instagram keşfete düşme etiketleri mantığını anlatacağız.Göderilerinizde doğru hashtag ve hacim olarak ne kadar kullanmamız gerektiğinden bahsedelim.İlk öncelikle hashtag seçimini çok iyi yapmanız gerekiyor.Sakın rastgele hashtagler kullanmayın.Eğer hesabınız yeni ise hashtag hacmine dikkat etmeniz gerekiyor.Yani o etikete bağlı 5.000 ile 50.000 gönderi olması gerekiyor.Bu etiketlerden hemen bir kaç örnek verelim.

 • #mizah
 • #mizahci
 • #mizahyapma
 • #mizahin50tonu
 • #mizahkar
 • #mizahback
 • #mizahi
 • #mizahvideo

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer hesabınız yeniyse 5.000 ile 50.000 gönderi miktarına bağlı etiketleri seçmelisiniz.

Eğer hesabınızın orta kalitede olduğunu düşünüyorsanız bunun için de 50.000 ile 200.000 gönderileri olan hashtagleri seçmelisiniz.

Ya da hesabınızın yüksek kalitede olduğunu düşünüyorsanız 200.000’den fazla gönderileri olan etiketleri seçmelisiniz.

Peki Instagram keşfet nasıl sıfırlanır diye hiç merak ettiniz mi?

Instagram Keşfet nasıl sıfırlanır?❗️

Kullanıcılar bazen de instagram keşfet nasıl sıfırlanır diye sorular yöneltiyor.Bunun için öncelikle Instagram uygulamasını açıyoruz.Hesabımıza giriş yapıyoruz ve uygulamayı kapatıyoruz.

Daha sonra telefonumuzun Ayarlar bölümünden Uygulamalar açıyoruz.Sonrasında ise Instagram’ı seçiyoruz.Verileri Temizle seçeneğine tıkladıktan sonra instagram keşfet verilerini sıfırlamış oluyoruz.

Instagramda Keşfete düşmek için ne yapmak lazım?

Instagram’da keşfete düşmek için yukarıda ki adımları uyguladığınızda emin olun gönderileriniz hızlıca keşfete düşecektir.

Keşfete düştüğünü nasıl anlarız?

Instagram’da keşfete düştüğünüzü anlamak için hesabınızı öncelikle işletme hesabına çevirmeniz gerekiyor.Daha sonra ilgili gönderiye tıklayarak incelediğimizde raporda “Keşfetten gelen” yazıyorsa artık o gönderiniz keşfette demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir