NFT Nedir,Nasıl Yapılır – NFT Örnekleri ?

nft nedir nasıl yapılır

Hemen hemen herkesin ilgisini çeken ama tam olarak ne olduğunu anlamayan NFT nedir sorusuyla başlayalım.

NFT NEDİR?

Son zamanlarda hemen hemen herkesin duyduğu ama bir türlü anlamlandıramadığı NFT Nedir? Sorusuna yanıt veriyoruz. NFT aslında son zamanlarda normal paranın önüne geçmiş olan Kripto paralardan bir tanesidir. NFT tüm Dünya’da Non Fungible Token olarak kabul edilse de Türkiye’de ki adı Değiştirilemez Token olarak bilinmektedir. NFT ile Kripto paralar arasında ki tek fark takas edilemiyor olmasıdır. Sizler kendi fotoğrafınızı, çektiğiniz herhangi bir manzarayı, bilgisayardan veya deftere çizdiğiniz bir resmi veya uygulama üzerinden piksel olarak çizdiğiniz görselleri milyonlarca dolar karşılığında satışa sunmanıza NFT denmektedir. Tüm bu görsellerin satılması aslında hızlı şekilde gerçekleşmektedir. NFT satışı yapmak istiyorsanız sizlere birçok NFT paylaşımı yapabileceğiniz site sunulmaktadır. Sitelerin genel olarak ana temalarının İngilizce olarak sunulmaktadır. NFT yapan çok nadir Türk bulunuyor olsa da Avrupa’da geçimlerini NFT sayesinde sağlayanlar mevcut. 

nft nedir

NFT hakkında bilgi sahibi olan herkes bir an önce NFT yapıp satmak istiyor. Bu durum her geçen gün artıyor ve bu resmi olarak rakamlara da yansıdı. 2020 yılında 12,1 milyon euro olan işlem hacmi şu an günümüzde 11.1 Milyar Euro olarak bilinmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : İnstagram Takipçi Gizleme – instagram Beğeni Gizleme

NFT NASIL YAPILIR?

NFT yapan kullanıcıların çizim, görsel, ve müziklerine göz attığımızda kafamız çok karışıyor olsa da aslında karışık hiçbir şey olmadığını fark edeceksiniz. Yapmak istediğiniz NFT satışlarını en güvenli olarak Rarible, SuperRare, OpenSea ve Foundation Marketplace gibi güvenilir siteleri önerebiliriz. Satış yapmak istediğiniz şeyin tamamen size özgün olması gerekmektedir. Çalıntı NFT kullanan kişilerin tespit edilmesi dahilinde hesapları kapanmaktadır. 

NFT nasıl yapılır diye soracak olursanız, Piskel internet sitesi üzerinden bilyonlarca kare içerisinde yapacağınız çizimler sayesinde ortaya güzel bir tablo çıkarmaya çalışmalısınız. Fakat güzel olan her şey satılacak diye bir kaide de yoktur. Yaptığınız çizimleri ücretsiz olarak yüklemek istiyorsanız Polygon olarak yüklemeniz gerekiyor. Zaten paylaşım yaparken Etheryum veya Polygon oalrak paylaşmanız gereken bir ekranla karşı karşıya geliyorsunuz. Bu ekran üzerinden seçeceğiniz Polygon seçeneği sayesinde hiçbir ücret ödemeden NFT tasarımınız satışa çıkacaktır. 

Gelecek zamanların en değerli kazanç kaynaklarından birisi olmayı hedefleyen NFT gün geçtikçe herkese adını duyurmayı başarıyor. Sizlerde çok geç kalmadan bir an önce NFT satışı yapmaya başlamalısınız. Yapacağınız satışlar sonrası çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

NFT ÖRNEKLERİ

Günümüzde bazı insanlar kazançlarını nft aracılığıyla sağlıyor.Şimdi sizlere en pahalıya satılan nft örneklerinden bir kaçını göstereceğiz.

CryptoPunk

punk

Bu listenin düzenlerinden biri olan CryptoPunk serisinin bir parçası olan bu çalışmalarda maymun, CryptoPunk standartlarına göre ciddi şekilde istenen bazı özelliklere sahiptir.

Beeple’s Ocean Front

Ocean Front

Okyanus cephesinde okyanusun ortasında duran dev kaplar, bir karavan ve bir ağaç kombinasyonu resmedilmiştir. Bu parçayı, crypto Exchange TRON’un kurucusu olan Chinese milyaronaire Justin Sun, 6 milyon dolarlık açık artırmayla satın aldı. Justin Sun’ın NFT koleksiyonundaki en değerli çalışmalardan biri olan Okyanus Cephesi’nin geleceğinin ne olduğunu göreceğiz.

Crossroads

crosads nft nedir
crosads nft nedir

Tartışmalı ABD Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında paylaşılan çalışmalar Donald Trump’ın seçimleri kaybetmesiyle ilgili. Eğlenceli ayrıntı, sanatçının bu parçanın iki versiyonunu yaptığı: Biri Trump’ın kazanması, diğeri ise Trump’ın kaybetmesi durumunda. Ve seçimin sonucuna göre iki videodan birini paylaşacak. demokratlar seçimleri kazandığında, bu çalışma 6.6 milyon dolara nifty Gateway’de satıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir