Tiktok Para Kazanma – Tiktok’dan Nasıl Para Kazanılır?

tiktok para kazanma

Tiktok’tan nasıl para kazanılır? Bu makalemizde Tiktok para kazanma ile ilgili tüm ayrıntıları size iletmeye çalışacağız. Herkesin bildiği gibi Tiktok’un yükselişi her yıl artıyor. Uygulama, sosyal medya arasında en popüler uygulama olmaya başladı. Bu nedenle Tiktok’ta mutlaka var olmamız gerekiyor. Bu makalede Tiktok para kazanma hakkında genel bilgiler vermeye çalıştık.

Tiktok’dan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok uygulamasından para kazanmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamanız gerekir:

  • Takipçi sayınızın artması
  • E-ticaret ile satış
  • Bir Sponsor ile çalışmak
  • Youtube ile birlikte yayın yapmak
  • Tiktok Canlı yayın yapmak

Para kazanma yöntemlerini denemeden önce kaliteli içerik üretmelisiniz. İçeriğiniz benzersiz olduğunda insanlar sizi merak etmeye ve kanalınızı takip etmeye başlar. Video yayınlarınızı düzenli ve sık yapmanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : YouTube Para Kazanma

Canlı Yayın İle Tiktok’dan Para Kazanma

canlı yayın ile tiktokdan para kazanma

1000’den fazla aboneye sahip bir Tik Toker canlı yayın yapma fırsatına sahiptir. Canlı yayınlarda blog yazarı izleyicilerle iletişim kurabilir, yayınlar yürütebilir, master dersleri alabilir ve daha fazlasını yapabilir. Abonenin yazarının çalışması için, kendi isteği üzerine hediye biçiminde para gönderebilirler. Sosyal ağın kendi para birimi vardır.

Müzik Yaparak Tiktok’dan Para Kazanma

Müzik Yaparak Tiktok’dan Para Kazanma

Film müziği, sipariş ettiğiniz parçayı videonuza gömmektir. Videolarınız büyük bir kitle tarafından izleniyorsa, birçok kişi dahili parçayı duyar, biri kesinlikle beğenir, daha fazla kullanmaya başlar ve hatta viral hale gelir.

Tiktok Reklamlarından Para Kazanma

Tiktok para kazanma

Daha önce farklı bir platformda web trafiğinden gelir elde etmişseniz, TikTok Ads uygulamasının işleyişini fark etmek çok daha kolay olacaktır. Böyle bir deneyiminiz varsa veya mevcut pazarınızı TikTok Reklamları aracılığıyla bir veya iki reklam oluşturabilir, süreci test edebilir ve olanları ilk elden deneyimlemek için belirli bir bütçe ayırabilirsiniz. Buna değecek. TikTok sayesinde satışlarınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Tiktok Para Kazanma Şartları

TikTok’dan para kazanmanın ilk yolu, hesabınızı geliştirmek/büyütmek – takipçi sayınızı artırmak – ve yeterli takipçiniz olduğunda hesabı başka birine satmaktır.

Bu, günümüzün e-ticaret veya ürün endüstrisinde giderek artan bir pazarlama yöntemi haline geldi.

Tiktok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Tiktok, dünya çapında milyonlarca takipçinin olduğu bir sosyal medya uygulamasıdır. Ülkemizde her yaştan insan Tiktok hesabından video paylaşıyor ve olağanüstü insanlar var. Tiktok’ta kaç takipçiye para kazanmanız gerektiğini sorarsanız öncelikle hesabınızda 1000 takipçiye ulaşmanız gerekir.

İçeriğiniz düzenli ve orijinal olduğunda 1000 kişiye ulaştıktan sonra takipçi sayınız doğal olarak artar. Hedef kitlenizi belirledikten sonra, beğenilerine göre yayın yapmak sizin avantajınız olacaktır.

TikTok Para Hesaplama

TikTok üzerinden canlı yayınlarda hediye karşılığında para kazanılabilir. Ancak para TikTok üzerinden ödenmiyor. Görüntüleyenler canlı olarak hesap sahibine para hediye edebilir. Hediye amacıyla gönderilen bu belirteçler para karşılığında alınır. Bunun nedeni, TikTok’un bu hediyelerden belirli bir komisyon alması. Biriken paralar gelecekte paraya dönüştürülecek ve para miktarları değişecektir. Belirteçlerin mevcut fiyatları aşağıdaki gibidir;

  • 70 jeton 6,69 TL
  • 350 jeton 33,99 TL
  • 1400 jeton 134,99 TL
  • 3500 jeton 339,99 TL,
  • 7000 jeton 679,99 TL

TikTok’taki 1 jeton ortalama 0.096 TL’ye karşılık geliyor. Ancak bu oran satış işleminde 0.04 TL’ye düşer. Canlı yayından sonra, denge sonucu toplanan paraların 0.04 TL ile çarpılmasıyla elde edilebilir.

Tiktok Para Kazandırıyor Mu?

Tiktok uygulamasında para kazanmaya başlamak için önce çok sayıda takipçiye ulaşmanız ve videolarınızın izlenmelidir. Bir videoyu paylaştığınızda, her gün 5,000 kişi izliyorsa, Tiktok uygulamasından aylık olarak 1,000 TL kazanırsınız.

Ne kadar çok izlenme ve beğeni alırsan kazancın o kadar yüksek olur.

Takipçilerle sürekli etkileşimde olmak her zaman size bir artı sağlar ve para kazanmanız kolaylaşır.

Tiktok Para Çekme

tiktok para çekme

Tiktok’tan bakiye çekmek için “Cüzdan” bölümünde açıklandığı gibi bir kredi veya banka kartınız olmalıdır. size gönderilen hediyelerin %20’i komisyon olarak düşülecektir. Gerçek zamanlı hediyeler bölümünde bir “para çek” düğmesi bulunur. Bakiyeniz 1 USD olduğunda bu düğme etkin olur.
Tanımlanan banka hesabının e-posta adresine bağlı kodu girerek banka hesabı bilgilerini doğrulayın. Bakiye 20 ABD doları olduğunda, tiktok parayı banka hesabınıza aktarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir