Yurt Dışına Gitme Yolları ✔️

Yurt dışına gitme yolları

Yurt dışına gitmek istiyorsunuz fakat cesaret mi edemiyorsunuz? Bu yazdığımız makale ile size yurt dışına gitme yollarından bahsedeceğiz.Faydası olması için lütfen makaleyi sonuna kadar okumaya çalışın.Umarım faydalı olur.

Yurt dışına Nasıl çıkabilirim? Nasıl Kolay Vize Alabilirim? ?

Yurt dışına Nasıl çıkabilirim

Yurt dışına gitmenin birden fazla yolu var.Maalesef son yıllarda birçok gencimiz haklı nedenlerden dolayı yurt dışına çıkmayı istiyor.Fakat bir çoğu ingilizcesi yetersiz olduğu için cesaret edemiyor.İngilizcesi iyi olan ise birçok yolunu arayıp yurt dışına gitmek istiyor.

Şimdi sizlere ilk olarak erasmus+ gençlik programından bahsedeceğiz.

Erasmus ile Yurt Dışına Gitme ?

erasmus

Erasmus Avrupa Birliği tarafından yürütülen bir gençlik programıdır.Veya başka bir deyişle öğrenci değişim programı da diyebiliriz.Erasmus ile birlikte gidebileceğiniz 37 tane ülke bulunmaktadır.Hiç ingilizceniz olmasa dahi erasmus ile birlikte İngilizcenizi de fazlasıyla geliştirebilirsiniz.Üstelik Erasmus’un yaş sınırlaması da yok ?

Nedir bu erasmus+ gençlik programı?

Üstelik erasmus ile birlikte gideceğiniz üniversiteye harç ödeme gibi bir şart yok.Üstelik 300-500€ arası hibe de alabilirsiniz.Türk öğrencilerin Erasmus için en çok tercih ettiği ülkeler ise şunlar;

 • İtalya
 • Polonya
 • İspanya
 • Hollanda
 • Fransa
 • Çek Cumhuriyeti
 • İngiltere
 • İsveç
 • Macaristan
 • Portekiz
 • Belçika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Tiktok Para Kazanma – Tiktok’dan Nasıl Para Kazanılır?

Finanse Edilen Projeler ile Yurt Dışına Gitme ?

finanse edilen projeler

Avrupa birliği tarafından finanse edilen projeler ile birlikte yurt dışına gidebilirsiniz.Üstelik bunda yaş ve öğrenci olma şartı da aranmıyor.Tek yapman gereken ilgili sosyal medya hesaplarını dikkatlice takip etmen.Şimdi sana bir kaçını örnek göstereceğim.
Mine Vaganti NGO

Ab-ilan.com

Eğer gerçekten dilinize ve kendinize güveniyorsanız lütfen bu sosyal medya hesaplarını yakından takip edin.

Genç Girişimciler Programı ile Yurt Dışına Gitme ?

genç girişimciler programı

Şimdi de sizlere genç girişimciler programı ile yurt dışına gitme projesinden bahsedeceğim.Genç girişimci programı Avrupa Birliği tarafından finanse edilir.Eğer bir iş planınız var ise ve işinizle alakalı başarılı bir ev sahibi tanıdığınız var ise bu yolla da yurt dışına gidebilirsiniz.Gitmeden önce ev sahibi tanıdığınız ile iyi bir çalışma planı hazırlamalısınız.
Tabi bu süre zarfında Avrupa Birliği yine sizi düşünüyor.? Size 500€ ile 1200€ arası hibe veriyor.Programın süresi ise minimum 1 ay maksimum ise 6 aydır.

Peki genç girişimciler programına nasıl başvurabiliriz?

www.erasmus-entrepreneurs.eu internet sitesinden online başvuru yapabilirsiniz.

Kullanıcıların bir diğer sorduğu soru ise;

“Yurt dışına işçi olarak nasıl gidilir?”

Yurtdışına İşçi Olarak Nasıl Gidilir? ?

yurt dışına işçi olarak gitme

2022 yılında yurtdışına işçi olarak nasıl gidilir sorusuna cevap vermeye çalışacağız.Yurt dışında bulunan birden fazla Türk firmamız var.Eğer inşaat sektörüne hakim iseniz size önereceğimiz firma Enka Holding olacaktır.
Enka Holding’in iş fırsatlarını buradan takip edebilirsiniz;

https://www.kariyer.net/firma-profil/enka-5750-30633

Bir diğer firma ise Gama Holding.Gama Holding’in iş ilanlarına da buradan bakabilirsiniz.

https://www.kariyer.net/firma-profil/gama-holding-7363-84493

Rönesans Holding ise faaliyetlerine 24 farklı ülkede devam etmektedir.Aşağıda Rönesans Holding’in iş fırsatlarına bakabilirsiniz.

https://www.kariyer.net/firma-profil/ronesans-holding-6626-31507

Yurt Dışı İş İçin Nereye Başvurulur?

Kullanıcıların sorduğu bir diğer soru ise “yurt dışı iş için nereye başvurulur?” Şimdi de size yurt dışı iş için nereye başvuracağınızı detaylı olarak anlatacağız.İŞKUR’un sayfasını yakından takip etmekte fayda var.İŞKUR zaman zaman kendi sitesinden yurt dışı için iş ilanları paylaşıyor. Vasıflı eleman olun veya olmayın yukarıda ki firmaların da kariyer.net ilanlarına bakarsanız mutlaka sizin içinde bir iş fırsatı doğacaktır.

Yurt Dışında Çalışmak İçin En İyi Ülkeler✈️

Şimdi de sizlere yurt dışında çalışmak için en iyi ülkeleri listeleyeceğiz.İmkanlarıda göz önünde bulunduracak olursak ilk 5’e bence bu ülkeleri yazmakta fayda var.

 • Almanya
 • İtalya
 • İspanya
 • Norveç
 • İngiltere

Yurt Dışı İşçi Alımı ☺️

Bazı firmalar yurt dışı işçi alımı yapmaktadır.Ve bu firmaların bazıları üstelik Türk firmaları.Bunun için İşkur’un web sitesini takip etmekte fayda var.Yukarıda bahsettiğimiz holdinglerin kariyer.net ilanlarını da takip edebilirsiniz.

Yurt Dışına Kalıcı Olarak Nasıl Gidilir? ?

yurt dışına kalıcı olarak gitme

Kullanıcılar özellikle Türk gençleri yurt dışına kalıcı olarak nasıl gidilir soruları soruyor.Öncelikle Türk genci iseniz yurt dışına kalıcı olarak biraz zor gidilir.Eğer kafaya koyduysanız bizce en mantıklısı yurt dışından bir kız ayarlayıp onu evlenmeye ikna etmeniz gerekiyor.Evlilik ile hem oturma izni hemde çalışma izni alabilirsiniz. ? Çalışma izni alabilmeniz içinde çok çalışıp kendinizi o firmaya sevdirmeniz gerekiyor.

Yurt Dışına Çıkmak İçin Ne Kadar Para Lazım?

Yurt dışına çıkmak için ne kadar para lazım?

Daha önce hiç yurt dışına çıkmadıysan yurt dışına çıkmak için ne kadar para lazım diye mutlaka düşünmüşsündür.Maalesef artan kur fiyatlarından dolayı maliye biraz fazla.Bazı kurumlar sizin için vize alma işlemi yapıyor.Kurumların birçoğu euro veya dolarla çalıştığı için haliyle maliyet biraz fazla gelecektir.Bir arkadaşım İtalya’da aylık 300€ ile geçindiğini söylüyor.Bir arkadaşım ise minimum aylık 1000€ gerektiğini söylüyor.O yüzden bu konuda size maalesef net bilgi veremeyeceğiz.Ama sizde para harcamalarınızı kısarak aylık ortalama 500€’ye geçinebilirsiniz.

Yurt Dışına En Ucuz Nasıl Gidilir? ?

Yurt Dışına En Ucuz Nasıl Gidilir?

İstatistiklere bakarsak aylık ortalama 3000 kişi google amcaya yurt dışına en ucuz nasıl gidilir sorusunu sormuş.Bazı arkadaşlar ise hiç para harcamadan yurt dışına çıkabileceğini söylüyor.Maalesef bunlar hayali ürün.☺️ Öncelikle ucuza uçak bileti nasıl bulurum diye kendinize sormalısınız.Size çok net olarak ucuza uçak bileti bulmanın yollarını anlatacağım.

Öncelikle daha önce Google’dan uçak bileti vs mutlaka aratmışsınızdır.Tekrar aynı sitelere girdiğinizde mutlaka size yüksek fiyatları çıkaracaktır.Bunun için gizli pencereden işlem yapmakta fayda var.

Bir diğer yöntem ise aracı kurumlar yani aracı siteler mutlaka komisyonlu çalışır.O yüzden bilet alırken firmanın kendi sitesinden alırsanız daha ucuza bilet alabilirsiniz.

Ucuz ülkelere giderek yine paranızı daha idareli kullanabilirsiniz.Gerekirse parklarda kalarak konaklamaya ödeme yapmayın.Ve tabi yerli halka sormakta da fayda var.

Param Yok Yurtdışına Nasıl Giderim ?

Param Yok Yurtdışına Nasıl Giderim

Eğer hiç param yok yurtdışına nasıl giderim diye soruyorsanız bir kaç yolu var.Avrupa Gönüllü Hizmeti ile parasız gidebilirsiniz.Burada Avrupa Birliği sizin Avrupa ülkelerinin kültürünü öğrenmenizi amaçlıyor.Üstelik Avrupa Gönüllü Hizmeti sizin masraflarınızı da ödüyor.Daha ne istiyorsunuz  ?

Yurt Dışına Çıkmak İçin Gerekenler ?

Yurt dışına çıkmak için gerekenleri ayarlamanız lazım.Listemizin en başında pasaport yer alıyor.Sırasıyla yurt dışına çıkmak için gerekenleri paylaşacağız.

 • Pasaport
 • Bilet
 • Vize
 • Rezervasyon
 • Seyahat Sigortası

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı aracı kurumlar sizin için vize alabiliyor.Onlara da danışabilirsiniz.

Hangi Ülkeye Gitmek Daha Kolay? ?

Peki sizce hangi ülkeye gitmek daha kolay?Gelin birlikte inceleyelim.Öncelike Avrupa Birliği’nde bulunmadığımız için vizesiz gidilen ülkeleri tercih edebiliriz.Size vizesiz gidebileceğiniz en güzel yerlerden örnekler verelim.

bosna hersek
 • BOSNA HERSEK – Sıcak insanlar ile birlikte kendinizi evinizde hissedeceksiniz.
karadağ
 • KARADAĞ – Deniz ve yeşilliğin buluştuğu o muhteşem ülke.
sırbistan
 • SIRBİSTAN – Genç isen kesinlikle gitmeni tavsiye ediyoruz.
Makedonya
 • MAKEDONYA – Balkanların en güzel ülkesini de tercih edebilirsiniz.
Gürcistan
 • GÜRCİSTAN – Gürcistan’ın o muhteşem doğası sizi büyüleyecek.

2022 Yurt Dışı Çıkış Harcı Ne Kadar?

yurt dışı çıkış harcı

Korkmayın 2022 yurt dışına çıkış harcı o kadar pahalı değil ?

19 Haziran 2022 itibariyle yurt dışına çıkış harcı 150₺ olarak belirlenmiştir.

7 thoughts on “Yurt Dışına Gitme Yolları ✔️

 1. Hepimizin aslında yurt dışına gitmek istiyoruz ama bunu nasıl yapacağız,neler gibi belgelere ihtiyacımız var bilmiyoruz,burda hepsi yazılı çok güzel olmuş bende yararlandım teşekürler Hocam

 2. Tam da yurt dışı planları yaparken sitenizi bulmak çok denk geldi. Vize istemeyen ülkeleri tercih ediyordum,bu makale ile birlikte biraz daha aklıma yatan ülkeler yerleşti. Çok teşekkür ediyorum iyi ki karşıma çıktı bu site emeği geçen herkese teşekkürler.

  1. Yurt dışındaki yaşam konusunda ki bilgileriniz için çok teşekkür ederim yardımı çok olacak kesinlikle bunların bana

 3. Teşekkürler… Bu makaleyi okuyana kadar nasıl gidebilirim düşüncesindeydim. Erasmus benim hayalimdi artık gidebileceğime daha çok inanıyorum.

 4. Sayenizde yurt dışi plani yaparken tercihlerimize tercuman oldunuz teşekkür ederim

 5. Gitmek istediğim ülke Norveç veya İsviçre sizin sayenizde gitmek için bazı yollar öğrendim çok teşşekür ederim sayfanızı da çok beğendim.

 6. Ciddi ciddi yurtdışına gitme fikrini aklıma koyduğum bu dönemde benim için çok faydalı bir makale oldu. tşkler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir